Росія допомагала Трампу на виборах президента

Комітет Сенату США з питань розвідки погодився з висновками спецслужб про те, що Росія втручалася у президентські вибори США в 2016 році з метою надати перевагу Дональду Трампу

У звіті Комітету зазначається, що президент Росії Володимир Путін у 2016 році замовив кампанію, спрямовану на президентські вибори в США. Метою кампанії було «підірвати громадську довіру до демократичного процесу в США, понизити рейтинги Клінтон та допомогти Трампу набути явної переваги».

Наголошується, що російські хакери також дискредитували опонента Трампа на виборах Гілларі Клінтон шляхом зламу пошти її партії.

Також у звіті Комітету США згадуються шляхи пропаганди Росії, зокрема, через медіа, такі як Sputnik та Russia Today.

Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією.

У лютому 2018-го Мюллер висунув офіційні звинувачення щодо 13 росіян, яких вважає причетними до втручання в президентську кампанію 2016 року.

У списку, зокрема, Євген Пригожин, а також «Агентство інтернет-досліджень» (відоме як «фабрики тролів», співробітники якої пишуть платні коментарі на підтримку російської влади) і компанії Пригожина Concord Managament і Concord Catering.

Раніше екс-глава виборчого штабу Дональда Трампа Пол Манафорт також намагався оскаржити призначення Мюллера. Один суд відхилив його вимогу, інший продовжує розглядати.

У червні повідомлялося, що компанія наближеного до Путіна бізнесмена оскаржує втручання РФ у вибори президента США.

Комментарии