У Британії померла жертва отруєння «Новічком»

44-річна Дон Стерджесс, яку госпіталізували 30 червня у британському місті Еймсбері після отруєння нервово-паралітичною речовиною «Новічок», померла. Її приятель – 45-річний Чарлі Роулі, який також отримав дозу речовини – в критичному стані

Раніше в поліції зробили висновок, що Роулі та Стерджесс зазнали впливу нервово-паралітичної речовини після того, як взяли в руки заражений предмет. У них спостерігалися ті самі симптоми, що і у колишнього офіцера ГРУ Сєрґєя Скрипаля та його дочки Юлії, які отруїлися «Новічком» в Солсбері чотири місяці тому.

У поліції вважають, що Роулі та Стерджесс не могли бути об’єктами замаху. Імовірно, вони вступили в контакт з нервово-паралітичною речовиною випадково.

Газета Metro з посиланням на знайомих Роулі та Стерджесс писала, що пара могла отруїтися, підбираючи недопалки.

Містечко Еймсбері розташоване за 11 км на північ від Солсбері.

4 березня 2018 року екс-полковник ГРУ Сєрґєй Скрипаль і його дочка Юлія були виявлені в несвідомому стані на лавці в центрі Солсбері. Слідчі встановили, що вони були отруєні нервово-паралітичною речовиною «Новічок», яку виробляли на території РФ.

На думку британської влади, за отруєнням стояли російські агенти. Водночас Росія заперечує свою можливу причетність до отруєння Скрипалів.

Комментарии