Зе.Капітуляція?

Довгий час не було зрозуміло, як саме Зеленський хотів встановити «мир» в Україні. Лунали абстрактні популістичні фрази без жодної конкретики. Однак минулої п’ятниці голова МЗС Вадим Пристайко заявив про бажаність реалізації так званої «формули Штайнмаєра». Фактично мова про капітуляцію України.

Формула Штайнмаєра — це план «примирення» на вигідних для Москви умовах. План складав колишній міністр закордонних справ, а нині президент ФРН. В українському правовому полі формула Штайнмаєра передбачає легалізацію терористичних утворень т.зв. «ДНР-ЛНР» та закріплення особливого статусу ОРДЛО в Конституції.

Передбачається проведення так званих «демократичних виборів» на окупованій території. При цьому план не містить положень про виведення російських військ та здачу зброї. Тобто «псевдовибори» під дулами автоматів окупантів, вочевидь, цілком підходять і німцям, і москалям, і команді Зе.

У своїй заяві 13 вересня Вадим Пристайко наголосив, що Україна «повинна» виконати план Штайнмаєра, адже його було узгоджено попередниками (!). Це не є правдою. Жодного юридичного затвердження «формули» не було, а усна домовленість Порошенка й Клімкіна немає жодної правової сили. Саме через це сьогодні Кремль вимагає від України зафіксувати на папері підтримку плану Штайнмаєра. На думку Національного Корпусу голова українського МЗС у цьому питанні вирішив підіграти агресору.

Прикметно, що Вадим Пристайко ще 2016 року, обіймаючи посаду заступника Клімкіна, стверджував, що єдиний шлях до «мирного врегулювання» – це завести амністованих терористів до Верховної Ради, уряду та визнати їхню владу на місцях.

Зрозуміло, що це була не лише його позиція, а точка зору тодішньої влади — влади Петра Порошенко, який, в свою чергу, прагнув реалізувати капітулянтські угоди через план Мореля. Однак, тоді завдяки супротиву націоналістів та небайдужих пасіонаріїв влада відстула.

Очевидно, що сьогодні Вадим Пристайко просто озвучує офіційну позицію нової команди влади, яка впевнено крокує шляхом Петі — до зради національних інтересів. 

В НК наголошують, що саме протистояння капітуляції України через легалізацію терористів у владі має бути завданням № 1 для кожного українця. Націоналісти будуть рішуче протидіяти будь-яким намаганням поставити Україну на коліна перед Кремлем. Маєте бажання приєднатися, знаходьте національний Корпус у Facebook, Instagram, Telegram. 

Комментарии