Чому бюджет України летить у прірву?

З початку 2019 року державний бюджет недоотримав більше 50 млрд грн. Саме таку суму назвав голова Рахункової палати, повідомляє НК Львівщина

Для порівняння 2018-го сума недоотримання в бюджет за перше півріччя становила менше ніж 15 млрд грн. Тобто, за рік цифра збільшилася на понад 45 млрд.

Очільник Рахункової палати пояснює провальні показники валютними коливаннями та помилковими розрахунками від надходжень в бюджет за аксцизами. Але очевидно, що проблема набагато глибша.

Так чому в бюджеті утворюється діра?

  1. Грубі недоліки при формуванні державного кошторису, хибні прогнози й розрахунки.
    В НК пояснюють, що нинішній бюджет було укладено з істотними вадами. Це свідчить про низький рівень фаховості та звичайнісіньку недбалість можновладців у вищих управлінських ешелонах. Такі ганебні цифри вказують на безлад в державному апараті.
  2. Економічна нестабільність в умовах кланово-олігархічної системи.

Попри всі переможні реляції стосовно «рішучих реформ» українська економіка дотепер потерпає від кризових явищ.

В Нацкорпусі пояснюють, що поки пересічні громадяни наразі не помічають катастрофічні недовиконання державного бюджету. Проте воно є вкрай тривожним сигналом для всіх українців. Сама ситуація вкотре свідчить, що без повноцінного демонтажу кланово-олігархічної системи українська економіка приречене на постійні кризи.

Комментарии