Військові літаки Асада або РФ розбомбили 3 лікарні на півдні Сирії

Сирійські або російські військові літаки розбомбили принаймні три медичних заклади на півдні Сирії за одну ніч

Картинки по запросу самолеті сирииПро це заявив військовий спостерігач і місцеві лікарі 27 червня.

Сирійська обсерваторія з прав людини заявила, що лікарні бомбардують неподалік йорданського кордону в містах Саїда, Джіза й Мусайра.

Групи з надання допомоги підняли тривогу в останні дні, оскільки урядовий наступ, який дедалі посилюється, змусив близько 45 тисяч осіб втікати глибше на утримувану повстанцями територію. Йорданія при цьому наполягає, що вона не відкриє для них свій кордон.

Підтримуваний Росією наступ спрямований на те, щоб повернути останню частину утримуваної опозицією території Сирії, яка не перебуває під захистом іноземних держав.

Напередодні стало відомо, що сирійська армія захопила контроль над районом Лаха в північно-західній провінції Дераа.

Захоплена зона включає в себе Бусра Аль-Харір, який став мішенню масованих бомбардувань авіації Росії та режиму протягом декількох днів.

Регіон є політично чутливим через його розташування поблизу Ізраїлю і Йорданії і існування там угоди про «деескалацію», узгодженої між США, Йорданією і союзником сирійського уряду Росією.

Сполучені Штати раніше пригрозили, що здійснять «тверді і належні заходи» у відповідь на порушення сирійським урядом перемир’я, але повстанці заявили, що США сказали їм не чекати ніякої американської військової підтримки.

У Москві заступник міністра закордонних справ Михаїл Богданов заявив, що російські чиновники сподіваються незабаром обговорити південний захід Сирії з радником з національної безпеки США Джоном Болтоном і окремо з Йорданією.

Це один з двох основних районів, все ще утримуваних повстанцями, поряд з провінцією Ідліб на кордоні з Туреччиною на північному заході.

24 червня стало відомо, що російські військові літаки вперше за рік після домовленості про припинення вогню завдали ударів по повстанцях у південних районах Сирії.

Цей наступ проурядових військ може призвести до подальшої ескалації війни в Сирії, яка триває вже 7 років. Асад неодноразово обіцяв повернути «кожен дюйм» прикордонних з Йорданією та Ізраїлем частин Сирії, зокрема окупованих Ізраїлем Голанських висот.

Комментарии