Білецький пояснив, як посилити позиції України у переговорному процесі щодо Донбасу

Народний депутат, кандидат від об’єднаних націоналістів ВО «Свобода» Андрій Білецький розповів, який формат переговорів щодо завершення війни на Донбасі пропонують націоналісти. Про це він повідомив журналістам у кулуарах парламенту.

«Україні потрібен формат переговорів, який буде відстоювати її власні інтереси. Об’єднані націоналісти переконані, що таким є Будапештський формат. Тобто ті країни, які обіцяли нам в обмін на ядерну зброю захист територіальної цілісності, суверенітету, повинні увійти в цей формат і відстоювати наші національні інтереси, бо в їхніх національних інтересах ми втратили третій ядерний потенціал. І зараз вони вдають, що нічого не відбувається, і що це справа винятково України й Росії вирішувати ці питання», – пояснив він.

Політик нагадав, що Україна втратила статус ядерної держави після підписання Будапештського меморандуму, який не виконується, в тому числі і країною-підписантом Росією. Тому, наголосив Білецький, Україна має всі права де-юре і де-факто для відновлення ядерного статусу країни. Втім, констатував лідер НК, українська сторона жодного разу не ставила перед союзниками питання таким чином.

«Якщо б тільки українська дипломатія підняла питання руба: або відновлення ядерного статусу, або виконуйте свої зобов’язання, то я глибоко переконаний, що США в першу чергу були б зацікавлені втрутитись у цей процес. Вони зараз пробують забрати ядерну зброю у Північної Кореї й пропонують подібну угоду навіть Китаю. Будь-яка країна може апелювати простою формулою: як ми будемо відмовлятись від ядерної зброї, коли ви обманули Україну?», – зауважив Білецький.

Політик переконаний, що такий аргумент був би достатнім для того, щоб Україна отримала «значно серйознішого союзника, ніж Меркель та Макрон у Нормандському форматі».

Комментарии