Чому Україна неконкурентоспроможна на міжнародній арені?

Україна — найбільша держава Європи, яка багата на сировинні, індустріальні та людські ресурси. Попри це, сьогодні Україна неконкурентоспроможна на міжнародній арені за більшістю параметрів. Не здатність належно змагатися з іншими державами планети зумовлює дедалі більшу відсталість нашої держави.

У світовому рейтингу конкурентоспроможності за 2019 рік Україна займає 54 місце та поступається крихітній Латвії, Таїланду, Казахстану й Колумбії.

Чим обумовлена така ганебна ситуація?

  • Неефективний важко хворий державний апарат.

Управлінська вертикаль наскрізь просякнута корупцією, безвідповідальністю і низькою фаховістю. Для можновладців важливіше набити свої власні кишені. Національний інтерес для більшості з них явно другорядний. Надмірний бюрократизм державних інституцій та широкі можливості для незаконного збагачення ведуть до постійних зловживань.

  • Кланово-олігархічна система влади в Україні.

В Нацкорпусі вважають, що причина тому монополізація економіки. Одіозні олігархи зрощують не тільки свій бізнес коштом управлінських важелів, а й захопленням медіаресурсу. Вони незаконно заволоділи стратегічними підприємствами та ресурсами.
За допомогою корупції, інформаційних маніпуляцій та тиску олігархат підпорядкував собі державний апарат.

  • Дефолт людського капіталу.

Сьогодні в Україні мало уваги приділяється розвитку освіти й науки. Навпаки ці стратегічні важливі для конкурентоспроможності держави сфери потерпають від хронічного недофінансування. Клептократи-можновладці фактично знищують українську науку та примітивізують освіту.

В результаті це призводить до дефолту людського капіталу — стрімкої деградації суспільного загалу. Натомість, чимало талановитих фахівців змушені шукати самореалізації за межами Батьківщини.

Це далеко не вичерпний перелік проблем, які не дозволяють нашій державі стати конкурентоспроможною. Однак, основними чинниками, що гальмують розвиток України є корумпована кланово-олігархічна система влади у поєднанні із стрімкою деінтелектуалізацією. В результаті в країні панує бідність, катастрофічна демографічна ситуація, масова зневіра та розчарування. Як наслідок, маємо економічну відсталість.

В Нацкорпусі вважають, що реалізувати свій колосальний потенціал Україна зможе лише тоді, коли влада належатиме не клептократам і слугам олігархату, а тим, кому справді небайдужа доля Батьківщини. Тобто українським націоналістам.

Комментарии