Ширяєв Олег Вікторович — біографія відомого діяча.

28 березня 1986 року в селищі Місцево, Орехово-Зуєвського району в Московській області, народився відомий громадсько-політичний діяч, учасник бойових дій під Маріуполем в АТО і співзасновник масштабного руху «Східний Корпус» — Ширяєв Олег Вікторович. 

Закінчив Люботинську загальноосвітню школу №4 в 1992 році, після чого в 2003 переїхав до Харкова. У першій столиці вступив до Харківського національного економічного університету ім. Семена Кузнеця на факультет «Обліку та аудиту» за спеціальностю «Контроль і ревізія».

 

Під час навчання в школі Олег почав займатися спортивним єдиноборством — грепплінгом. Він брав участь в різних змаганнях і став призером безлічі спортивних турнірів. На даний момент є організатором турніру «Іду на ви!», в якому беруть участь кращі спортсмени і чемпіони усіх можливих видів бойового мистецтва. Також, Олег Ширяев (Сірко) займається підготовкою інструкторів для загонів територіальної оборони.

 

З 2007-го був членом організації «Патріот України», яка не просто ввела його в громадський сектор, а й познайомила з ключовими персонами, що змінили світогляд юного Олега. Дана організація займалася проведенням масових акцій протесту, їх захистом, пошуком нелегальних мігрантів, які проживали на території Харкова і разом з правоохоронними органами моніторили точки незаконного продажу наркотичних речовин і ліквідували їх.

 

Під час навчання в університеті влаштувався на роботу в Акціонерне товариство «Державний Ощадний банк України». Після півроку роботи в банку пішов на строкову службу в Повітряні сили Збройних Сил України, де отримав звання сержанта. По завершенню служби став керівником відділення в «Державному експортно-імпортному банку України», а з 2012-го обіймав аналогічну посаду в комерційному банку «Аксіома».

 

На початку 2014-го року проходили масові акції харківського Євромайдану, які пропагандували цілісність України і висловлювали невдоволення з приводу того, що відбувалося на той момент у Києві. Крім проукраїнських мітингів, в Харкові проводилися збори прихильників Антимайдану, які відкрито погрожували активістам і готові були нанести будь-які тілесні ушкодження людям. У зв»язку з цим, частина активістів змушена була створити власний рух «Східний корпус» разом з Олегом Ширяевим. До руху входили професійні спортсмени, здатні протистояти проросійським провокаторам.

 

У 2015-му, після проходження попередньої військової підготовки, вперше виїхав на бойовий виїзд в зону АТО на першу лінію оборони Маріуполя. Там же керував операцією зі звільнення села Широкине. Після цього брав участь у бойових діях під селом Гранітне, де йому та іншим бійцям вдалося зупинити прорив «окупантів» і відстояти українську територію. Після повернення з АТО, на Олега було вчинено замах на вбивство. Винного Андрія Янголенко затримали на наступний день після події.

 

У 2016-му Ширяєв Олег був призначений Радником губернатора Харківської області з питань зв»язків з громадськістю та територіальної оборони на громадських засадах.

 

За все своє життя Олег Ширяєв отримав такі нагороди, як: Вища відзнака МВС України «Іменна вогнепальна зброя»; Відзнака Кабінету Міністрів України; Медаль «За військову службу в Україні»; Відзнака Президента України — ювілейна медаль «25 років незалежності України».

Комментарии