Чим небезпечний додаток FaceApp?

Соцмережі заполонив новий додаток — FaceApp, який зістраює наші фото. В Накорпусі зазначають, що це наче і невинна забавка, але не все так просто.

Що ж такого небезпечного може нести в собі звичайний додаток?

  • Як відомо, такі додатки як FaceApp можуть використовувати ваші дані для своїх цілей.

Власне кажучи, ви самі дозволяєте їм це робити. Ось до чого матиме доступ FaceApp: всі ваші фотографій, інформація про те, якими сервісами користуєтесь, з якого пристрою заходите, які сайти відвідуєте, деяку іншу інформацію з браузера. Якщо ви авторизуєтесь через Facebook, додаток зможе отримати інформацію й звідти.

  • Додаток розроблений російською компанією Wireless Lab.

Юридична адреса цієї компанії також російська, тож імовірно, що вони діють в рамках російського законодавства, і їхні спецслужби можуть отримати доступ до даних, які Wireless Lab збирає і зберігає.

«Якщо ви думаєте, що за вами можуть шпигувати російські спецслужби, тоді вам краще уникати таких сервісів та додатків. Якщо ви Володимир Зеленський, Степан Полторак, або Іван Баканов, — вам ми особливо не радимо дивитись на себе у старості,» — написали націоналісти у себе на сторінці в фейсбук.

  • Найголовніше. Ви можете налякатись свого зовнішнього вигляду у сімдесят. Це не жарти, це справді може виглядати трохи лячно. А воно вам треба?

Комментарии