Вибір ноутбуку досить складне завдання, для якого необхідно витратити певний час. Звичайно хотілось би підібрати ноутбук оптимального співвідношення ціни, якості та характеристик. Коли у Вас необмежений бюджет можна обрати лептоп (невеликий, портативний комп’ютер, невеликий, який можна помістити на коліна користувача (від англ. «Lap» – коліна)) від відомого виробника з потужними характеристиками. Проте, якщо Ваш бюджет досить таки обмежений та при цьому Ви хочете знайти ідеальний варіант за помірну ціну, тоді цей вибір буде важчим, оскільки в бюджетному сегменті ноутбуків дуже багато. Важливі критерії на які слід звернути увагу можна умовно поділити на основні та додаткові.
Основні критерії вибору ноутбуку
Ціни на ноутбуки у Львові, Києві, Одесі та інших містах України залежать не тільки від популярності виробника, але й від функціональних можливостей пристрою. Такими ключовими характеристиками є:
1.Тип процесора. Першим кроком при виборі ноутбуку є визначення його майбутньої архітектури, а саме на базі якого виробника процесора: AMD чи Intel. Саме вибір процесора є важливим параметром при подальшому виборі материнської плати — центрального вузла, що пов’язує між собою всі компоненти ноутбуку. Зупинимось на виборі процесора від Intel. Самими популярними на сьогодні є процесори Core i5 i Core i7. Проте не слід звертати увагу лише на модель процесора, оскільки є різні покоління чипсетів, наприклад при деяких умовах Core i5 може виявитись набагато продуктивнішим, ніж Core i7. Потрібно звернути увагу на повну модель процесора, його покоління та кількість ядер. Тут вже вибір залишається за Вами, оскільки все залежить від бюджету.
2. Відеокарта. Є такі два основні виробники відеочіпів: AMD і NVIDIA. Відеокарту в майбутньому буде важко (чи взагалі неможливо) замінити, тому слід обирати уважно. Не слід звертати увагу лише на об’єм пам’яті, оскільки в ній є багато інших характеристик, котрі теж визначають її продуктивність. В цілому, NVIDIA-краще, проте й AMD наступає їй на п’яти та її вартість складає приблизно на 20% нижче. AMD відеокарту важче налаштувати і якщо Вам це неважко, тоді вона стане хорошим вибором.
3. Об’єм оперативної пам’яті та жорсткий диск. На сьогодні об’єм ОЗУ складає 6-8 ГБ. Цього буде цілком достатньо для швидкого виконання різних операцій, а також для більшості ігор. Кращий вибір буде представляти ноутбук, в якому цей об’єм знаходиться на одній платі, що має додатковий слот, щоб «проапгрейдити» ноутбук в майбутньому.
Для середньостатистичного користувача оптимальним варіантом обсягу жорсткого диска буде HHD в 500 Гб. Жорсткі диски з більшою кількістю місткістю коштують значно дорожче. Варіацію на 1 Тб раціонально купувати колекціонерам фільмів, графіки, геймерам і для збереження великої кількості інформації.
4. Кількість роз’ємів та їх вид. Ідеальним варіантом стане наявність не менше 3-х портів, при чому один-два з яких повинні бути USB 3.0.
Додаткові критерії вибору ноутбуку
Для такого портативного пристрою, як ноутбук, важливими додатковими характеристиками при його виборі є: розмір і вага, діагональ екрану та ергономіка клавіатури. Самими ергономічними та одночасно практичними є середньоформатні пристрої (діагональ екрану яких складає 15-16 дюймів). Якщо Ви вирішили купити недорогий ноутбук, тоді це оптимальний варіант, який підійде Вам не лише для роботи, але й для навчання та ігор.
Сподіваємось, що подана вище інформація допоможе Вам у прийнятті правильного рішення при виборі хорошого ноутбуку за помірну ціну.