«Слава Україні!» Національний Корпус зніс пам’ятник Жукову в Харкові. ВІДЕО

2 червня в Харкові на проспекті Григоренка активісти знесли бюст радянського воєначальника Георгія Жукова. Пам’ятник знесли під вигуки «Слава Україні!».

Проспект Маршала Жукова в Харкові був перейменований в проспект Петра Григоренка в 2016 році в рамках виконання закону про декомунізацію. 8 травня 2019 року на сайті міськради Харкова була опублікована петиція з пропозицією повернути проспекту Григоренка його історичну назву. 9 травня петиція набрала необхідну кількість голосів — 5 тис. Кернес стверджував, що повернення імені Жукова на карту міста стане проявом «історичної справедливості» і не буде порушенням закону.

10 травня директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявив, що перейменування проспекту на честь Жукова буде порушенням закону. Він зазначив, що законність подібних перейменувань в інших українських регіонах підтверджена рішеннями судів. Кернес у відповідь підкреслив, що погляди українців на процес декомунізації можуть відрізнятися від думки В’ятровича.

Як знак протесту проти з’їзду реваншистів — партії Геннадія Кернеса та Геннадія Труханова «Довєряй дєлам», що проходить сьогодні у Палаці Спорту, НацКорпус всеж зніс бюст радянського маршала Жукова.

Як це було дивиться на відео.

Комментарии