Обмін полоненими: Моряки і в’язні Кремля вже в Україні

Додому повернулись 24 військових моряків, які, були взяті у полон Росією у Керченській протоці, а також 11 політв’язнів Кремля – громадян України, засуджених Росією.

З 7 вересня вся країна говорить лише про одне — українські політв’язні повернулися додому. В аеропорту борт зустрічали рідні, друзі й побратими, а на Майдані зібралися сотні небайдужих, радо вітаючи земляків на Батьківщині.

Україна вітала з поверненням Романа Сущенко, Олега Сенцова, Олександра Кольченко, Володимира Балух, Станіслава Клих, Миколу Карп’юк, Олексія Сизонович, Павла Гриб, Едем Бекіров, Євгена та Артура Панових. 

Але в Нацкорпусі зазначають, що в рамках обміну з кремлівських застінків повернулися не всі. З 330 повернулись лише ​​35 осіб.

На тимчасово окупованій території, і у московських в’язницях лишаються сотні громадян України. Так, за офіційними даними СБУ, лише в полоні так званих “лднр” перебувають 227 українців, серед яких — багато військових. 

Крім того, за даними Уповноваженого з прав людини, у рф та тимчасово окупованому Криму в ув’язненні перебуває понад 110 українців, серед яких — чимало патріотів, які не побоялися висловити спротив російській агресії у 2014 році.

Повернення українців з московських тюремних застінків — безумовно позитивна новина. Проте понад 330 наших земляків досі перебуває в полоні бойовиків та Московії. 

Вони не такі медійно розкручені, як Сенцов, але так само потребують нашої з вами підтримки. Пишіть їм листи, шліть передачі, підтримуйте родичів — тільки в єднанні ми сильні.

Комментарии