У Зеленського готують систему цифрової ідентифікації громадян

Радник президента Михайло Федоров запропонував на зустрічі з представниками МВС, ДМС та Мін’юсту запровадити в Україні систему цифрової ідентифікації громадян.

 

Пряма мова: «У світі цифрової економіки громадяни, бізнес, держава є учасниками невидимої взаємодії одне з одним через Інтернет і різноманітні онлайн-системи, а тому для встановлення довіри, здійснення відповідних транзакцій та отримання електронних послуг ідентифікація громадянина чи підприємства є важливим кроком».

«Завдяки цифровій ідентифікації вдасться зробити справжній ривок у розвитку».

Деталі: Федоров вважає, що відсутність єдиної системи ідентифікації в Україні віддаляє особу від державних інформаційних ресурсів і створює поле для зловживань і махінацій.

Радник Зеленського стверджує, що це питання потребує вирішення ще з 2000 року, коли в Україні вперше почали з’являтися електронні системи взаємодії між державою та громадянином.

Федоров планує запропонувати ініціативу до обговорення на засіданні РНБО.

Розвиток цифрової ідентифікації потрібно буде гармонізувати з відповідними регламентами ЄС (eIDAS).

Чому це важливо: Запровадження цифрової ідентифікації разом із розвитком альтернативних BankID та MobileID надасть можливість змінити «паперову» систему та є ключовим елементом програм «Держава у смартфоні» та «Цифрова економіка».

Цифрові ідентифікатори громадян дадуть змогу реалізувати низку технологічних проектів. Зокрема, автоматичну верифікацію даних, електронний перепис населення, модернізацію сфери електронного підпису.

Історія питання: 

  • 12 червня в Адміністрації президента Володимира Зеленського відбулося перше експертне обговорення концепції «Держава у смартфоні».
  • На iForum Зеленський зізнався, що мріє про «державу у смартфоні».
  • 28 травня представник президента обговорив з міжнародними експертами реалізацію проекту електронного уряду. Планується усі державні послуги зосередити на одному сайті.

Комментарии