Майденко про надання дозволу на вогнепальну зброю

«Тема дозволу на носіння короткоствольної вогнепальної зброї та його зберігання в домашніх умовах — це один з важливих аспектів реформування правової системи України, наближення її до цивілізованих світовим стандартам». Таку заяву зробив Ігорь Майденко, кандидат в народні депутати виборчого округу №27. 

Обмежувальна політика щодо вогнепальної зброї, не змінювалася, по суті, з радянських часів. Пам’ятаєте — пік обговорень з приводу дозволу короткоствольної зброї в Україні мав місце в 2014 і 2015 роках? І основними аргументами в той час служили необхідність забезпечити цивілізований рівень функціонування ринку зброї Україні.

Майденко наголосив, що не варто забувати й про активну фазу війни на Сході. Для багатьох, хто брав участь в тих подіях, було і є актуальним питанням покупки зброї для захисту країни від агресії.

«Я вважаю, що можливість володіти короткоствольною вогнепальною зброєю — це, перш за все, забезпечення прав людини на захист їхнього особистого майна. Але як лікар, я можу прогнозувати, що буде мати місце певне зростання кількості злочинів, пов’язаних із застосуванням зброї даного виду і з необережним поводженням. Цьому, звичайно, хотілося б перешкодити. Разом з тим, в країні активно просуваються різні проекти допризовної підготовки, створення військ територіальної оборони. Ці завдання в якійсь мірі могли б вирішувати товариства любителів зброї, стрілецькі клуби, наприклад. Через них можна було б проводити ліцензування володіння вогнепальною зброєю» — написав кандидат округу №27.

Він наголосив, що, безумовно, потрібно вводити жорсткі вимоги до психічного здоров’я, до моніторингу поведінки власників зброї. Необхідно в рази збільшувати відповідальність за порушення і злочини в цій сфері. Необхідно буде широко використовувати практику організації обліку зброї, яка застосовується в мисливських суспільствах, і промислових підприємствах, зарубіжний досвід.

Взагалі, в цілому, дозвіл на продаж вогнепальної зброї приватним особам — це величезний за своїм значенням тест на зрілість громадянського суспільства. Чи здатне воно забезпечити не тільки свободу, а й дотримання законів? Цього дуже не вистачає сучасній Україні. Так що проблема комплексна. До неї потрібно підходити, враховуючи експертну думку. З іншого боку, необхідно проводити широкі дискусії та консультації в суспільстві. Думаю, це цілком під силу зробити на майданчику Верховної Ради України.

Своє завдання як депутата я бачу в тому, щоб перешкодити лобізму бізнес-інтересів на ринку торгівлі зброєю. Цивілізований товарообіг зброї повинен служити прогресу суспільства і його процвітанню.

Комментарии