Право на зброю: чому влада проти?

В сучасному світі громадяни навіть в розвинених країнах з самим потужними і високотехнологічними арміями і ефективними правоохоронними органами продовжують озброюватися особистою зброєю. Чому це відбувається? У Нацкорпусі вважають, що наявність особистої зброї є показник ступені свободи людини. Адже з прадавніх часів так склалося, що володіти зброєю мали тальки вільні люди і право на володіння зброєю є індикатором свободи в суспільстві. 

Сьогодні в Україні активно поширюється думка, що країна не готова до вільного володіння зброєю, що лібералізація ринку зброї призведе до збільшення кількості жертв та кількості кримінальних злочинів, скоєних за допомогою вогнепальної зброї. Аби спростувати це в НК пояснюють, як з цим справляються в інших країнах.

Найбільш ліберальною країною стосовно володіння зброєю є США, але не всі штати мають законодавство, яке дозволяє приховане носіння зброї, а лише 32 із 50. Згідно зі статистики наведеної Федеральним бюро розслідувань, в цих штатах рівень насильницьких злочинів менший щодо інших на 22%, у тому числі кількість тяжких злочинів є ще нижчим – кількість вбивств менше на 28%, а пограбувань на 38%.

В Європі одним з найвищих відсотків володіння зброєю є в Швейцарії – 29% від загальної кількості жителів, в той самий час Швейцарія одна з найбезпечніших країн континенту.

В Нацкорпусі вважають, що Рада блокує цей законопроєкт лише з тієї причини, що озброєним народом неможливо правити, їм можна тільки керувати, а українці більше не дозволять, щоб ними керували.

Комментарии