Яка горілка може вбити?

Приблизно десять тисяч українців вмирає від отруєнь спиртними напоями за даними Національної ради з питань охорони здоров’я. Підвищення акцизів та здорожчання легального алкоголю спонукає людей шукати дешеву продукцію. Проте така економія призводить до фатальних наслідків.

Цього року з незаконного обігу вилучили спиртних напоїв на суму 1 мільярд 116 мільйонів гривень. В 2019 році припинили діяльність 113-ти виробництва та розпочато 367-м кримінальних проваджень за фактами незаконного виробництва та реалізації сурогатного алкоголю. Попри конфіскацію та заборону, на ринку отрути менше не стало.

Нацкорпус попереджає, що висока ціна на спиртне — не показник його якості. Підробку часто маскують під елітну продукцію.

Метиловий або «технічний» спирт (метанол) – отруйна безбарвна рідина, яку важко відрізнити від етилового (харчового) спирту. Саме метинол є причиною отруєнь, сліпоти та смерті.

Проблема набуває загрозливих масштабів. Національній корпус вважає, що необхідно зупинити масові отруєння. Державні контролюючі органи повинні почати відстежувати інтернет-торгівлю та карати за поширення нелегальної продукції.

Комментарии