На Банковій активісти вимагають громадянства України для іноземних добровольців

Під Адміністрацією Президента представники Нацкорпусу і ветеранських організацій проводять акцію з вимогою надати українське громадянство іноземним добровольцям.

Під АП зібралося більше п’яти сотень осіб, серед них багато осіб в футболках Нацдружин і Нацкорпусу. Вони скандують «Паспорт добровольцям», «Слава Україні — героям слава», «Слава нації — смерть ворогам», «Разом — і до кінця», тримають у руках плакати із надписами «Що нам ще зробити, аби отримати громадянство?», «Добровольці вибороли громадянство на передовій» тощо.

«Сьогодні ми вимагаємо від Президента Зеленського (підписати указ про надання іноземним добровольцям громадянства — ред.), він може це зробити», — сказав представник Національного корпусу Дніпра Денис Котенко.

Він наголосив, що це — «люди, які з 2014 року приїхали сюди, пожертвували своїми домівками, багато хто пожертвував своїм здоров’ям, — ці люди втратили все і ці люди сьогодні не мають навіть паспорту».

«Сьогодні ми тут, щоб вимагати вже у нової влади: дайте паспорт, дайте громадянство іноземним добровольцям», — зазначив Котенко.

Заступник голови Адміністрації президента Юрій Костюк, який вийшов до учасників акції, пообіцяв представникам Національного Корпусу, що комісія при АП, яка займається питаннями добровольців, найближчим часом буде переформатована, і до її складу увійдуть представники громадських організацій.

Крім того, Костюк запевнив, що президент Зеленський підпише відповідний закон як тільки Верховна Рада проголосує за законопроект #3433 стосовно громадянства іноземним добровольцям.

Комментарии