Клімкін про повернення РФ в ПАРЄ: Головна проблема навіть не в цьому

Глава МЗС Павло Клімкін заперечив тезу про ймовірну домовленість щодо повернення Росії в ПАРЄ в обмін на звільнення українських полонених і заявив, що головна проблема — «навіть не у цьому». 

«Багато пишуть про ймовірний розмін між Європою та Росією: повернення Росії в ПАРЄ на можливе звільнення наших в’язнів. Зрада Європи нам всім болить. Але не ведіться на це. Не шукайте такого роду «логічних» виправдань», — заявив Клімкін на своїй сторінці у Facebook ввечері 29 червня.

«Насправді головна проблема навіть не в цьому. Найгірше буде, якщо Росія та Європа вирішать, що вони можуть домовитися за нашою спиною і спробують нав’язати нам чужу стратегію і тактику», — заявив глава МЗС.

Він додав, що «недосвідченість нової команди» сприяє тому, що «дії будуть російські, а Європа буде спостерігати», а не ділити відповідальність і дії, оскільки Україна є спільним сусідством Росії та Європи.

«Економічний маневр у нас майже відсутній. І ми вже не встигнемо озирнутися, як відверту капітуляцію нам намагатимуться представити як довгоочікувану перемогу. Якщо так трапиться, опинимося на два покоління у «сірій» буферній зоні», — спрогнозував глава МЗС.

Клімкін також заявив, що долю України мають вирішувати лише українці.

«І рішення, якими б складними вони не були, маємо приймати ми самі. Інші будуть нам допомагати лише якщо у нас будуть власні розум та тверда, навіть дуже жорстка воля відстоювати свою позицію», — підсумував він.

Комментарии