Пристрої плавного пуску електродвигунів: принцип роботи і особливості

Характерною рисою для будь-якого електричного двигуна стає багаторазове перевищення механічного навантаження і струму в процесі його запуску. Це негативно позначається не тільки на самому агрегаті, але і на мережі живлення, де створюється серйозна просадка напруги, а також значно знижується якість електроенергії. Щоб не допускати подібних перевантажень, використовуються якісні пристрої плавного пуску електродвигунів (УПП), купити які завжди можна в перевіреної компанії Soft- Start.

Плавний пуск електродвигунів: чому це так важливо?

В процесі запуску двигуна буде змінюватися реактивне напруга від нуля, а пусковий струм значно перевищить показник номінальної величини в 7-10 разів, струм близький до струму короткого замикання. Великим стає і момент обертання, що може стати причиною руйнування приводиться в рух устаткування. Режим гальмування також призводить до значних перевантажень, оскільки відзначаються кидки струму. А це провокує підвищення температури статорних обмоток. Якщо виникає аварійна ситуація, двигун перегрівається, після чого буде потрібно дорогий його ремонт. Однак параметри трансформаторної сталі значно погіршуються, а номінальна потужність знизитися на третину. Використання пристрою плавного пуску дозволяє уникнути аварійних і критичних ситуацій, а також значно підвищити експлуатаційний ресурс пристрою.

Особливості та принцип роботи пристрою плавного пуску електричного двигуна

Це обладнання, яке дозволяє підтримувати оптимальні показники роботи агрегату і не допускати перевантаження струму в 6-8 разів. Використання УПП дає можливість:

  • Чи не різко, але плавно, поступово збільшувати рівень навантажень.
  • Знижувати рівень перешкод.
  • Мінімізувати просідання напруги в мережі.
  • Контролювати і при необхідності управляти процесом гальмування і запуску електродвигуна.
  • Підвищувати надійність, безпеку, експлуатаційний ресурс електродвигуна.
  • Захистити обладнання від стрибків і перепаду напруги в мережі.

Саме запропоновані компанією Soft-Start пристрії дозволяють значно обмежити показники напруги, яка подається на апарат в момент його запуску. Контролювати і регулювати цей процес дозволяють кути відкриття сімісторов, які підключені до обмоток. Пускові струми пристрій дозволить знизити до показника, які буде не більше, ніж в 2-4 рази перевищувати номінальні параметри.

Комментарии