Київ хоче домовитися про «тишу» на Донбасі хоча б на літо

На переговорах у Мінську щодо врегулювання конфлікту на Донбасі спробують домовитися про припинення обстрілів і відпрацювати технологію його забезпечення.

Про запланований на 27 червня «черговий раунд» переговорів повідомив член підгрупи з питань безпеки тристоронньої контактної групи Євген Марчук

«Буде спроба домовитись і, головне, відпрацювати технологію забезпечення припинення обстрілів, тобто встановлення режиму тиші по всій лінії фронту. А це 426 кілометрів. Припинити хоча б на два літніх місяці, коли жнива, канікули, відпустки», – написав він у Facebook вночі.

«На останніх переговорах 13 червня ми в нашій робочій групі з питань безпеки домовились, що підготуємось і попробуємо вийти на узгоджені дії, щоб досягти цієї мети», – зазначив Марчук.

Тоді ж цю ідею висловив головний координатор від ОБСЄ у тристоронній контактній групі Мартін Сайдік, звернувши увагу на те, що потрібно використовувати щонайменші можливості чи приводи, щоб спробувати зупинити обстріли, нагадав він.

Марчук припустив, що в середу буде «дуже непросто», адже «недовіра сторін зашкалює».

«Технологія забезпечення реалізації домовленостей серйозно ослаблена«, – зазначив він.

«Росія в односторонньому порядку вийшла із СЦКК (Спільного центру контролю і координації) в грудні 2017 року під надуманим приводом. А це означає, що найкращі домовленості без прямої участі в їх реалізації військових РФ і України, які входили до складу СЦКК, практично забезпечити дуже і дуже важко», – заявив Марчук.

«Патрулі СММ ОБСЄ – не комбатанти, і вони не можуть ні в що втручатися. Більше того, згідно з їхнім мандатом, при найменшій їм загрозі, вони мають негайно залишати небезпечну зону. І вони не можуть порушувати це правило», – наголосив він.

Марчук нагадав, що в 2016 році нам вдалося домовитися – і 6 тижнів утримати режим «тиші».

«Але зараз ситуація набагато складніша. Багато нових факторів. Росія поступово виповзає із ізоляції, а ціна на нафту повзе вверх, чемпіонат світу з футболу… Європа не тільки брекзітує, а й входить в економічний клінч зі США», – зазначив він.

«Нинішній світ стрімко змінюється в безпековій і економічній сферах. І, на жаль, не на краще», – додав Марчук.

Комментарии