Українські рятувальники вирушили до Франції гасити масштабні лісові пожежі

Зранку 31 липня зведений загін ДСНС із 70 рятувальників та 15 спецавтомобілів попрямував до Франції, де вирують масштабні лісові пожежі.
Українські надзвичайники їдуть на допомогу за дорученням президента Володимира Зеленського та в межах Механізму цивільного захисту ЄС. Напередодні голова ДСНС Сергій Вигівський провів онлайн-переговори з міністром внутрішніх справ Франції Лораном Нуньєсом — сторони узгодили деталі роботи української команди.
За словами Вигівського, якщо знадобиться додаткова допомога, Україна готова відправити до Франції й авіацію ДСНС. Міністр наголосив, що українські рятувальники мають унікальний досвід роботи в надскладних умовах — щодня ліквідовують наслідки російських атак, гасять великі пожежі, проводять пошуково-рятувальні операції.
«Попри виклики повномасштабної війни та десятки щоденних обстрілів, Україна завжди готова прийти на допомогу тим, хто поруч із нами у найважчі часи», — підкреслив міністр.
Раніше, 29 липня, Зеленський під час розмови з Емманюелем Макроном запропонував Франції допомогу в гасінні пожеж. До французьких рятувальників уже приєдналися спецгелікоптери з Чехії та Словаччини — вони працюють у департаменті Вар. Бельгія також надіслала спецтехніку та 30 військових.
Лісові пожежі в Іспанії та Франції змусили сотні тисяч людей евакуюватися та випалили величезні території.
Читайте також
Ще в розділі «Світ»
- Трамп анонсував історичну угоду про роззброєння ХАМАСу в Газі
- Компенсації від «Нової пошти»: що робити, якщо посилку знищив обстріл
- Безпілотники вдарили по НПЗ і складах Wildberries у Волгограді та Татарстані
- Перша медаль за 7 років: українські шпажисти — віцечемпіони світу в Гонконзі
- На Галапагосах уперше за 20 років помітили рідкісну акулу-молот






