К КраїнаНовини України щогодини

Спека у поїзді Холм – Харків: пасажири задихалися, «Укрзалізниця» пояснила причину

·447 слівредакція
Спека у поїзді Холм – Харків: пасажири задихалися, «Укрзалізниця» пояснила причину

Під час тривалої стоянки у польському Хелмі пасажири поїзда №094О Холм – Харків опинилися у вагоні без кондиціонування. Люди скаржилися на задуху, дітям і літнім пасажирам стало зле.

Інцидент стався у спекотний день, коли на вулиці було близько +35°C. За словами пасажирки Алли Мельничук, вагон цілий день стояв під сонцем, вікна в купе були зачинені, а кондиціонер не працював. Вона зазначила, що термометра при собі не мала, але за відчуттями температура всередині перевищувала +40°C.

«Людям стає зле. Діти плачуть і кричать від спеки. Є літні люди. У такій задусі люди можуть втрачати свідомість», – написала Мельничук. Вона також наголосила, що поїзд перебував на кордоні, тож вийти з вагона люди не могли, а попереду було ще понад три години очікування.

Жінка придбала квиток саме у вагон, де була заявлена наявність кондиціонера. Однак на запитання провіднику пасажирам пояснили: система охолодження може працювати лише під час руху поїзда. Мельничук наголосила, що за таких умов ідеться вже не про комфорт, а про безпеку людей: «Коли на вулиці +35°C, залишати людей на години у закритому вагоні без нормальної вентиляції та охолодження – це вже не питання комфорту. Це питання безпеки пасажирів».

В «Укрзалізниці» відповіли, що проблема пов'язана з технічними особливостями вагонів. У більшості таких вагонів кондиціонування залежить від роботи підвагонного генератора і найефективніше працює після набору швидкості понад 40 км/год. На стоянках і під час повільного руху потужність охолодження суттєво знижується, а в деяких системах взагалі припиняється.

У компанії додали, що на польській ділянці маршруту поїзд рухається з низькою швидкістю та має тривалі технологічні стоянки, зокрема під час прикордонних процедур. Тож нагрітий за день на сонці вагон не встигає охолонути за кілька хвилин. Щоправда, у відповіді перевізник не пояснив, чому пасажири не могли відкрити вікна в купе.

Читайте також