Канада у вогні: надзвичайний стан та масова евакуація через лісові пожежі

У Британській Колумбії оголосили надзвичайний стан: лісова пожежа за добу зросла вдвічі, тисячі людей змушені тікати з домівок.
Канадська провінція Британська Колумбія потерпає від масштабних лісових пожеж. Влада оголосила надзвичайний стан, а мешканцям кількох муніципалітетів наказали негайно евакуюватися. Прем'єр провінції Девід Ебі порівняв пожежу з «вибухом бомби», зазначивши, що вже є втрачені будинки, а деякі люди опинилися в пастці та потребували рятувальної операції.
Найскладніша ситуація — у містечках Саммерленд (12 тисяч населення) та Пічленд (6,5 тисяч). Саме там пожежа під назвою «Bald Range» спричинила наймасштабнішу евакуацію цього літа: понад 20 тисяч людей у провінції змушені покинути свої оселі. Мер Саммерленда повідомив про постраждалі ферми та закликав готуватися до найгіршого, адже точні втрати ще невідомі.
Загалом у Британській Колумбії палає понад 100 вогнищ, з якими борються близько 1500 пожежників. Провінція видала 40 наказів про евакуацію. Вогонь охопив також інші регіони Канади — Онтаріо та Квебек. Сумарно в країні вигоріло вже понад 40 тисяч квадратних кілометрів лісу.
Читайте також
Ще в розділі «Світ»
- Туреччина пригальмувала прохід суден у Чорному морі через атаки на торговельні кораблі
- Одесу, Дніпро та Харків накрила негода: міста пішли під воду
- Після війни Чехословаччина мстила німцям: депортації та лінчування
- Зеленський: США готують потужні гарантії безпеки для України
- Туреччина ускладнює прохід суден до Чорного моря: що відомо







