К КраїнаНовини України щогодини

«Раптом усе затремтіло». В Індонезії землетрус магнітудою 7,7: є загиблі, люди тікали з лікарень

·241 слівредакція
«Раптом усе затремтіло». В Індонезії землетрус магнітудою 7,7: є загиблі, люди тікали з лікарень

Рано-вранці 15 серпня східну Індонезію струсонув землетрус магнітудою 7,7. Щонайменше п'ятеро людей загинули під уламками будівель, десятки постраждали від паніки та руйнувань.

У суботу, 15 серпня, близько 4:58 за місцевим часом у регіоні Флорес на сході Індонезії стався потужний землетрус. Поштовх зафіксували на глибині 15 кілометрів, епіцентр розташувався за 68 кілометрів на північний захід від прибережного міста Енде.

Губернатор провінції Східна Нуса-Тенггара Емануель Мелкіадес Лака Лена повідомив: п'ятеро людей загинули, коли на них обвалилися конструкції, — усі вони спали в момент поштовхів. Влада оголосила попередження про цунамі, яке пізніше скасували, однак у кількох районах зафіксували хвилі висотою менше метра. Після основного удару сталися десятки афтершоків, найсильніший — магнітудою 6,1.

У окрузі Нагекео, що найближче до епіцентру, мешканці одразу кинулися на підвищення. 31-річний працівник лікарні Лукас Лотар розповів AFP: «Раптом усе затремтіло, і я запанікував». За його словами, пацієнти вибігали з медзакладу просто на вулицю, а на стінах з'явилися тріщини.

Індонезія розташована на Вогняному кільці — дузі вулканів і тектонічних розломів навколо Тихого океану, тож землетруси тут не рідкість. Країна налічує понад 17 тисяч островів.

Читайте також