«Менше паніки»: у ЦПД відповіли на чутки про зимові локдауни

У мережі шириться відео про те, що взимку Київ, Одесу та Харків нібито чекають двотижневі локдауни. У Центрі протидії дезінформації радять не вірити чуткам і пояснюють, чому ці заяви не мають стосунку до реальності.
Андрій Коваленко, який очолює Центр протидії дезінформації при РНБО, відреагував на ролик, що активно поширюють у соцмережах. У ньому йдеться, що в трьох великих містах України взимку нібито запровадять обмеження на два тижні, яких не було минулого сезону.
Коваленко радить передусім розібратися, що взагалі означає слово «локдаун». Він нагадав: торік узимку жодних локдаунів не було, а останні такі заходи застосовували ще під час пандемії коронавірусу. Схоже, люди просто плутають поняття локдауну та блекауту.
«Усе озвучене є лише припущенням окремої людини, яка не є дотичною до питань підготовки до зими», — наголосив посадовець. Він додав, що кожен має право висловлювати здогади, але вони не повинні сприйматися як факти, і закликав довіряти лише тим, хто реально залучений у процеси підготовки.
«Менше паніки. Ми пройшли багато зим, а от для ворога ця може стати справді особливою, якщо вони не припинять удари», — підсумував Коваленко.
Тим часом уряд уже готується до холодів: за ініціативи Міненерго Кабмін ухвалив рішення, яке має покращити розподіл електроенергії. Переліки критично важливих об’єктів тепер формуватимуть окремо для зимового та літнього періодів.
Читайте також
Ще в розділі «Україна»
- Спекотний день без опадів і наслідки нічних атак: головне за 17 серпня на Дніпропетровщині
- Скандал навколо Полякової: чому реакція суспільства важливіша за саме інтерв'ю
- Останній султан Османської імперії: втеча на британському лінкорі
- Ще 1000 тернополян отримають безоплатні продуктові набори
- У Харкові на три дні залишать без газу: перелік адрес







