К КраїнаНовини України щогодини

На Житомирщині до кінця вересня заборонили вилов раків: штрафи чималі

·286 слівредакція
На Житомирщині до кінця вересня заборонили вилов раків: штрафи чималі

Із 15 серпня на водоймах Житомирщини діє заборона на вилов раків. Вона триватиме до 30 вересня, а порушникам загрожують штрафи та відшкодування збитків.

У Житомирській області стартував традиційний сезонний захист річкових раків. Від сьогодні, 15 серпня, вилов цих безхребетних на водоймах регіону повністю заборонений — обмеження діятимуть аж до 30 вересня.

Причина — друга линька раків. У цей період вони скидають панцир, а також хітинову оболонку очей і зябер, через що стають майже нерухомими та вразливими. Саме тоді браконьєри можуть завдати популяції найбільшої шкоди, пояснюють у Держекоінспекції Поліського округу та Житомирському рибоохоронному патрулі.

Терміни заборони визначили на основі науково-біологічного обґрунтування, підготовленого Інститутом рибного господарства, екології моря та океанографії. Вилов заборонений незалежно від способу й мети — як для промислових потреб, так і для особистого споживання.

Екологи застерігають: неконтрольований вилов у критичний період може різко скоротити чисельність раків і порушити природну рівновагу у водних екосистемах. Тож на час заборони інспектори посилять рейди на водоймах області.

За порушення правил любительського рибальства передбачено адміністративну відповідальність — штраф від 340 до 680 гривень. Окрім того, порушникам доведеться компенсувати збитки довкіллю: 3332 гривні за кожного незаконно виловленого рака.

Читайте також