К КраїнаНовини України щогодини

«Пробити» авто за гроші: харків’ян застерігають від шахраїв

·114 слівредакція
«Пробити» авто за гроші: харків’ян застерігають від шахраїв

У мережі з’явилися пропозиції «перевірити» автомобіль або документи водія за гроші. У МВС попереджають: це шахрайство, а частину даних можна отримати безкоштовно.

Харків’янам радять не вестися на оголошення про платну перевірку авто за базами. Шахраї пропонують за винагороду «пробити» машину за VIN-кодом, а також перевірити водійське посвідчення, техпаспорт чи протокол техогляду. Для цього вони випитують особисті дані або копії документів.

У Міністерстві внутрішніх справ наголошують: передавати таку інформацію незнайомцям небезпечно. Натомість чинність водійського посвідчення, свідоцтва про реєстрацію авто та протоколу обов’язкового техконтролю можна безкоштовно перевірити на офіційному сайті Головного сервісного центру МВС.

Є нюанс: документи, видані до 2013 року, можуть бути відсутні в електронних реєстрах, Кабінеті водія та застосунку «Дія». У такому разі їх варто оновити через сервісний центр МВС.

Якщо ж ви вже встигли поділитися даними з шахраями або натрапили на таку пропозицію, у поліції радять звертатися до Кіберполіції.

Читайте також