К КраїнаНовини України щогодини

Підлітки масово виходять на роботу: скільки неповнолітніх офіційно працевлаштувалися у 2025 році

·209 слівредакція
Підлітки масово виходять на роботу: скільки неповнолітніх офіційно працевлаштувалися у 2025 році

Із початку року в Україні офіційно працевлаштувалися понад 5 тисяч підлітків. Найбільше охочих попрацювати виявилося у Києві та на Дніпропетровщині.

Цьогоріч українські підлітки дедалі активніше виходять на ринок праці. За даними Опендатаботу, з 1 січня до 1 серпня офіційно працевлаштувалися 5015 неповнолітніх, більшості з яких виповнилося 16–17 років.

Лідерами за кількістю юних працівників стали Київ та Дніпропетровська область — разом вони охоплюють 55% від загальної кількості. У столиці роботу знайшли 1642 підлітки, а на Дніпропетровщині — 1100. При цьому найвідчутніше зростання порівняно з довоєнним періодом зафіксували на Івано-Франківщині та Дніпропетровщині — там кількість працевлаштованих неповнолітніх збільшилася більш ніж удвічі. У Києві показник зріс майже вдвічі.

Попит на молодь зростає й серед роботодавців. За даними Work.ua, частка вакансій для кандидатів до 18 років зросла з 2,5% у 2021 році до 4,5% у 2025-му. Наприклад, у McDonald's підлітки 16–17 років зараз становлять 15% команди закладів.

Окремо через Державну службу зайнятості цьогоріч роботу знайшли 225 неповнолітніх. Найкраще з цим справляються на Івано-Франківщині, Вінниччині та Хмельниччині.

Експерти застерігають: якщо у 2026 році кількість офіційно працевлаштованих підлітків почне падати, це може свідчити про зростання тіньової економіки, відтік населення за кордон або масове закриття бізнесів. У будь-якому разі така тенденція буде негативною для української економіки.

Читайте також