Найдовше сонячне затемнення століття: коли чекати та що побачать українці

У серпні 2027 року відбудеться найдовше сонячне затемнення століття. В Україні можна буде спостерігати потужну часткову фазу навіть удень.
Харківський астроном Володимир Кажанов розповів, що повна фаза затемнення пройде через Гібралтар, північ Африки та Єгипет. Вона триватиме близько шести хвилин, що зробить цю подію рекордною для всього сторіччя.
«Наступного року у серпні сонячне затемнення [буде видно] на території всієї України, а повна фаза пройде через Гібралтар, північ Африки і Єгипет. Це буде найдовше затемнення століття: близько шести хвилин повна фаза. В Україні буде доволі потужна часткова фаза — буде помітно посеред білого дня», — зазначив науковець.
Раніше, 12 серпня 2026 року, станеться перше за 27 років повне сонячне затемнення, яке бачитимуть у Європі. Проте українці зможуть помітити його лише від Києва та західніше. За словами астронома, у столиці Місяць закриє лише невелику частину Сонця, а ближче до західних кордонів затемнення буде виразнішим.
«У Києві буде доволі маленька частинка, закрита Місяцем. Ближче до західних кордонів країни буде вже більша фаза спостерігатися. Звісно, місце для спостереження гарне там, де є огляд горизонту, де не закривають будинки, дерева, гори. Також прогноз погоди, звісно — погода може на це впливати», — пояснив Кажанов.
Для вчених затемнення відкриває можливості вивчати верхні шари сонячної атмосфери, зокрема корону, протуберанці та корональні викиди маси. Як зауважив астроном, Місяць, закриваючи Сонце, дозволяє досліджувати процеси, які майже неможливо відтворити на Землі.
Читайте також
Ще в розділі «Україна»
- У Краматорську через удар РФ горів купол церкви
- QCY T13 Pro в Україні: доступні навушники з потужним шумозаглушенням
- Кава і здоров'я: 5 помилок, які позбавляють напій його користі
- У Прилуках чоловік дістав поранення внаслідок атаки російського БпЛА
- Кульки з фольги у пральній машині: простий лайфхак проти статичної електрики






