Литва передасть Україні обладнання Каунаськоої ТЕЦ для Кривого Рогу

Україна отримає обладнання ще однієї литовської ТЕЦ — цього разу для потреб Кривого Рогу. Це частина підготовки до складної зими.
Міністр енергетики Денис Шмигаль після зустрічі з литовським колегою Лукасом Савіцкасом у Києві повідомив, що Каунаська ТЕЦ передасть своє обладнання Україні. Воно критично необхідне для посилення енергетичної стійкості Кривого Рогу напередодні осінньо-зимового періоду.
Сторони підписали декларацію про пріоритети співпраці в енергетиці. Йдеться про відновлення інфраструктури, розвиток децентралізованої генерації та систем накопичення енергії, газову інфраструктуру, інтеграцію до європейських ринків і захист енергооб'єктів. Також домовилися створити спільну координаційну групу енергетичного партнерства.
Шмигаль подякував за обладнання Вільнюської ТЕЦ-3, яке Україна вже отримала, та наголосив на важливості пришвидшення передачі обладнання з Каунаса. За його словами, литовські компанії готові долучатися до проєктів відновлення української енергетики.
Окремий напрям — газова безпека. Україна та Литва планують розширювати маршрути постачання газу, зокрема через Клайпедський термінал зрідженого природного газу та українські підземні сховища.
Загалом Литва вже передала Україні понад 6317 тонн гуманітарної допомоги обладнанням і внесла 5,7 млн євро до Фонду енергетичної підтримки. Україна також активно завозить блоки для ТЕЦ та ТЕС зі Східної Європи, щоб створити резерв обладнання для відновлення пошкоджених об'єктів.
Читайте також
Ще в розділі «Економіка»
- Пенсії за кордоном: кому можуть припинити виплати та як цього уникнути
- У Diia.City Union пропонують зменшити податки для IT-бізнесу
- Сміття дорожчає: у Луцькій громаді підняли тариф на вивезення відходів
- Картопля в Україні подешевшала до 6-12 грн за кілограм
- Видавництво «Ранок» урізало зарплати: відновлення триватиме до 5 років







