Голова райсуду на Харківщині брав хабар за «потрібне» рішення

Суддя спеціально дочекався, поки колеги підуть у відпустку, щоб отримати справу. Посередником виступив слідчий поліції.
На Харківщині викрили голову одного з районних судів — він вимагав гроші за рішення на користь жінки, яка претендувала на спадщину померлого чоловіка, хоча офіційно не була з ним у шлюбі.
Щоб особисто вести справу, суддя зачекав, доки інші судді підуть у відпустки. Тоді автоматизована система розподілила позов саме на нього. Про це повідомили в СБУ. Заявницю він заздалегідь попередив, коли краще подавати документи.
Щоб не світитися, суддя залучив посередника — знайомого слідчого з місцевого відділу поліції. Той передавав гроші та тримав зв'язок із клієнткою.
Навесні правоохоронці затримали посередника відразу після передачі 2 тисяч доларів. Під час обшуку в кабінеті голови суду знайшли всю суму.
Судді вже оголосили підозру за ч. 3 ст. 368 ККУ — одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище. Зараз вирішують, чи відсторонювати його від посади та який запобіжний захід обрати. Якщо провину доведуть, йому загрожує до 10 років в'язниці з конфіскацією майна.
Читайте також
Ще в розділі «Світ»
- Іран відкинув пропозицію Оману поділити контроль над Ормузькою протокою
- США заборонили імпорт роботів-гуманоїдів через ризики для безпеки
- Іран планував ракетний удар по українському порту — дипломатія врятувала ситуацію
- Кейко Фухіморі стала першою жінкою-президентом Перу
- СБУ підтвердила удар по гігантському НПЗ у Пермі за 1500 км





