Голова громади на Волині пішла у відставку після підозри у незаконній порубці лісу

Очільниця Смідинської громади на Волині Оксана Піцик склала повноваження після оголошення їй підозри у зловживанні службовим становищем. Жінка не погоджується з обвинуваченнями.
Оксана Піцик, голова Смідинської громади, що на Ковельщині, залишила посаду 5 серпня. Це сталося після того, як їй повідомили про підозру у справі про незаконну вирубку лісу. Сама посадовиця запевняє, що свою провину не визнає.
Слідство вважає, що Піцик уклала з місцевим підприємцем договори оренди 43 земельних ділянок поблизу села Лісняки, хоча знала, що вони вкриті лісом. Крім того, за даними прокуратури, вона видала довідку, яка мала створити враження законності проведення робіт.
Із листопада 2025-го до березня 2026-го на цих територіях зрубали понад 4200 дерев. Державі, за підрахунками, завдали збитків майже на 3 мільйони гривень.
Піцик інкримінують зловживання службовим становищем (ч. 2 ст. 364 ККУ) та пособництво в незаконній порубці лісу з тяжкими наслідками (ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 246 ККУ). Підприємцю також оголосили підозру. Наразі вирішується питання про запобіжні заходи для обох фігурантів.
Читайте також
Ще в розділі «Україна»
- Укрнафта інвестує у 100 нових паливовозів: що це змінить
- Нічна пожежа в Золочівському районі: вогнеборці врятували будинок від знищення
- У центрі Львова через аварію зникло світло: зупинились трамваї та тролейбуси
- Потяги на Харківщині змінюють маршрути після атаки на вокзал Лозової
- Івано-Франківськ: працівники «Нової пошти» вигнали собаку на спеку, компанія звільнила винних







