К КраїнаНовини України щогодини

Генерал США закликає не загострювати війну з Іраном

·244 слівредакція
Генерал США закликає не загострювати війну з Іраном

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Ден Кейн приватно переконує високопосадовців, що Вашингтону варто шукати вихід із конфлікту з Іраном, а не нарощувати удари.

Протягом останніх тижнів генерал Ден Кейн, голова Об'єднаного комітету начальників штабів США, у приватних розмовах із високопосадовцями наполягає: подальша військова ескалація може дати зворотний ефект. Він вважає, що самих лише авіаударів може не вистачити, щоб досягти цілей, які ставить президент Дональд Трамп.

Свої побоювання Кейн обговорив із директором ЦРУ Джоном Реткліффом, держсекретарем Марко Рубіо та віцепрезидентом Джей Ді Венсом. Вони також переконані, що війна перебуває на важливому переломному етапі. Перед зустрічами з Трампом генерал намагався узгодити позиції з радниками, які поділяють його оцінки, щоб чітко донести президенту ризики та обмеження доступних військових сценаріїв.

Сам Трамп неодноразово виступав проти введення наземних військ в Іран. Він розраховує, що повітряні удари змусять Тегеран погодитися на угоду на умовах США.

Тим часом на тлі загострення конфлікту Туреччина, Саудівська Аравія та Пакистан підписали спільну угоду, яка об'єднала сунітські мусульманські держави – союзників США. За словами виконавчого директора Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександра Леонова, послаблення позицій США на Близькому Сході мало обов'язково призвести до створення щонайменше паралельних структур безпеки, і Сполученим Штатам доведеться з ними рахуватися. Він також припустив, що за схожим принципом може виникнути новий паралельний НАТО оборонний союз і в Європі.

Читайте також