К КраїнаНовини України щогодини

Пиріг на 2 яйцях: ніжний, пухкий і з хрумкою крихтою — готується за 10 хвилин

·299 слівредакція
Пиріг на 2 яйцях: ніжний, пухкий і з хрумкою крихтою — готується за 10 хвилин

Швидкий пиріг зі сливами та абрикосами, який виходить пишнішим за бісквіт, — ідеальний варіант для домашнього чаювання, коли часу обмаль.

Коли хочеться чогось теплого й домашнього до чаю, але на складні десерти немає ані сил, ані часу, на допомогу приходить цей простий рецепт. Пиріг на двох яйцях зі сметаною та вершковим маслом виходить напрочуд пухким, ніжним і пористим, а хрумка пісочна крихта зверху додає приємного контрасту до соковитих фруктів.

Сливи з абрикосами дають виразну літню кислинку, але начинку легко змінювати залежно від сезону: можна взяти заморожену вишню, свіжі яблука чи груші. Тісто готується лише за 10 хвилин, далі — справа за духовкою.

Спершу збийте яйця з цукром, дрібкою солі та ваніліном до світлої густої піни. Додайте розм’якшене масло та сметану кімнатної температури й обережно перемішайте на низькій швидкості. Просійте борошно разом із розпушувачем і введіть у суміш у два прийоми, вимішуючи лопаткою до гладкого тіста.

Дно роз’ємної форми діаметром 18–20 см застеліть пергаментом, боки змастіть маслом і притрусіть борошном. Викладіть тісто, зверху — нарізані скибочками фрукти. Для штрейзеля перетріть пальцями м’яке масло, цукор і борошно в дрібну крихту та щедро посипте нею пиріг.

Випікайте при 180 градусах близько 40 хвилин. Готовність перевіряйте дерев’яною шпажкою — вона має виходити сухою. Дайте десерту відпочити у формі 5–10 хвилин, потім зніміть бортики й дочекайтесь повного охолодження перед нарізанням.

Читайте також