К КраїнаНовини України щогодини

Понад 900 пожеж в екосистемах: на Дніпропетровщині літо видалося гарячим

·165 слівредакція
Понад 900 пожеж в екосистемах: на Дніпропетровщині літо видалося гарячим

Від червня на Дніпропетровщині сталося понад 900 займань в екосистемах. Серед головних причин — ворожі обстріли та людська недбалість.

Найбільше постраждав Криворізький район: там рятувальники загасили 318 пожеж. Часто горіло також у Кам'янському районі.

Через спеку в області діє найвищий, п'ятий клас пожежної небезпеки. Тетяна Куряченко, директорка департаменту цивільного захисту облвійськадміністрації, зазначає: навіть маленька іскра чи недопалок у сухій траві можуть спричинити велике загоряння. Тож надзвичайники просять людей бути обачними з вогнем.

За спалювання сухої трави передбачено штраф від 3060 до 6120 гривень. Якщо ж вогонь пошкодив лісові масиви або зелені насадження біля населених пунктів, це вже кримінальна відповідальність: штраф від 91 800 до 153 тисяч гривень або ув'язнення на 2–5 років.

Коли пожежа призвела до загибелі людей чи тварин, покарання суворіше — від 5 до 10 років позбавлення волі.

Читайте також