Погодинних графіків тепла взимку не буде: пояснення експерта
В Україні не планують вводити погодинні графіки подачі тепла, як це роблять з електрикою. Експерт пояснив, чому це технічно неможливо.
Цієї зими українці не стикнуться з погодинними відключеннями опалення. Такий сценарій виключений, оскільки системи теплопостачання працюють за зовсім іншим принципом, ніж електромережі.
Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко пояснив, що тепло має подаватися безперервно, а технології для його погодинного вимкнення просто не існує. «Ніяк не буде застосована жодна технологія погодинного постачання. Тепло влаштовано геть інакше, ніж електрика, і працюватиме постійно», — зазначив він.
Експерт додав, що зараз немає підстав для тимчасових перерв у роботі тепломереж. Водночас він визнав, що рівень готовності до опалювального сезону в різних містах відрізняється, але загалом підготовка триває, а обсяги робіт зростають.
Харченко наголосив, що 2026 рік став першим роком повномасштабної війни, коли Україна серйозно готується до зими з урахуванням воєнних загроз. «Цей рік є першим роком війни, коли ми дійсно готуємось до зими так, як треба готуватися у воєнний час», — підкреслив він.
Окремо експерт звернув увагу на складну ситуацію в Херсоні: через постійні російські обстріли місцевої ТЕЦ немає гарантій, що місто буде повністю забезпечене теплом. Під загрозою також стабільне електропостачання Херсона та області.
Читайте також
Ще в розділі «Україна»
- Клотримазол повертається в аптеки: дозволено обіг серії ЕСМ25001В1
- В Іспанії готуються до напливу туристів на затемнення: ризик пожеж
- Кроуфорд привіз Зеленському цуценя Фрею — на честь системи ППО FREYJA
- Львівщина прощається з трьома військовими: історії загиблих
- Ебола в Конго: майже 1800 загиблих, медики шукають нову стратегію







