Геленджик і Новоросійськ поринули в темряву: атака дронів і аварійні відключення

Через атаку безпілотників значні райони Краснодарського краю залишилися без електрики. У Краснодарі не працюють понад 70 світлофорів.
У понеділок, 10 серпня, Геленджик, Новоросійськ та прилеглі населені пункти залишилися без електроенергії. Люди почали скаржитися на відключення світла по всьому місту ще вдень.
Від самого ранку в Геленджику діє попередження про загрозу атаки безпілотників, час від часу лунають сирени, а пляжі зачинені. У Краснодарі через аварійне відключення електроенергії зупинилися понад 70 світлофорів.
У муніципальному центрі управління Геленджика пояснили, що аварія сталася «через спрацювання системи автоматизованого відключення навантаження у вищій мережевій організації». Оперативний штаб краю пообіцяв відновити електропостачання протягом двох годин.
За даними місцевих Telegram-каналів, у Геленджику чули потужні вибухи — місто перебуває під атакою ударних дронів Сил оборони. Новоросійськ також атакують безпілотники.
Напередодні українські військові знищували засоби ППО поблизу Геленджика, де розташований так званий палац російського диктатора Володимира Путіна. Після удару супутникові знімки зафіксували знищення щонайменше однієї пускової установки російського ЗРК, який запускав одразу шість ракет. Пожежа тривала три години.
Раніше, 7 серпня, українські сили вивели з ладу станцію радіоелектронної боротьби «Волна Купол Гарант» поруч із Геленджиком, яка глушила супутниковий зв’язок Starlink у радіусі 20 км². За словами військового аналітика Яна Матвєєва, саме це відкрило шлях до атаки на ЗРК — станція РЕБ легко впізнавана з повітря через великі розміри.
3 серпня влада Краснодарського краю повідомляла про загибель семи людей на пляжі у селі Архіпово-Осіповка, що входить до складу Геленджика. Тоді через роботу російської ППО на територію пляжу впали уламки безпілотника.
Читайте також
Ще в розділі «Світ»
- Спекотне літо 2026 року може обернутися аномально морозною зимою
- У Дніпрі 11 серпня без світла: перелік адрес та графіки відключень
- Австрія викрила мережу, яка возила верстати для російських ракет
- Файне місто: чому Тернопіль став найкращим в Україні за версією американця
- Землетрус у Колумбії: щонайменше 18 загиблих, під завалами можуть бути люди







