Як вибрати хорошу квартиру для покупки: на що звернути увагу при огляді?

Поделиться в Facebook
Твитнуть в Twitter

Власна квартира в хорошому районі, зручним місцем розташування та ідеальним плануванням – мрія для багатьох обивателів. Але не всі мають у своєму розпорядженні потрібну суму грошей або вирішуються взяти кредит, щоб втілити мрію. Якщо фінансова сторона квартирного питання вирішена, залишається вирішити, як правильно вибрати квартиру для покупки та на що варто звернути свою пильну увагу.

Як правильно вибрати квартиру?

При покупці квартири без залучення посередників слід визначитися з кращими районами. Адже у вас з’явилася можливість переїхати в те місце, про яке ви мріяли. Пошук за оголошеннями та кілька дзвінків допоможуть дізнатися середню вартість квартир в потрібному районі. Крім розташування майбутнього житла, важлива юридична безпека. Це допоможе вибирати квартиру своєї мрії та відсіяти пропозиції шахраїв та не витрачати час на юридично нечисті квартири.

Переваги та недоліки покупки в новобудові

Основним плюсом придбання власного житла в новому будинку є те, що господар квартири отримує абсолютно нове житло, в якому до нього ніхто не жив.

Вагомими перевагами квартири в новобудові перед вторинним житлом є:

  • нові комунікації;
  • однорідне соціальне оточення;
  • збалансоване планування.

Сучасні квартири будуються відповідно до європейських стандартів: вони обладнуються новітніми ліфтами, якісною теплоізоляцією. Житло на первинному ринку стало доступніше в умовах варіантів розстрочки від забудовника. Експерти стверджують, що придбання житла в недобудованому будинку – це завжди ризик. Будинок можуть не добудувати або затримати терміни здачі, не підключити деякі комунікації, не оформити право власності. У новобудовах часто здають квартири без комунікацій та з голими стінами. Це може бути як плюсом, так мінусом для людини, яка хоче скоріше в’їхати в своє житло.

Переваги та недоліки покупки на вторинному ринку

Готове для проживання житло становить інтерес для людей, які планують не просто купити квартиру, але жити в ній після оформлення всіх документів. Обжиті райони та будинки мають розвинену інфраструктуру: дитячі майданчики, безліч магазинів та розважальних закладів. При покупці вторинного житла не важко підібрати краще місце розташування квартири.

Незалежно від приналежності до первинного або вторинного житла, на ринку нерухомості затребувані об’єкти середньої площі, що мають функціональне планування. Найбільш популярні квартири в будинках з розвиненою інфраструктурою в районах, що мають зручну транспортну розв’язку.

На що звернути увагу?

Ще кілька пунктів, які повинні бути розглянуті при пошуку житла:

  • Район проживання. Обов’язково потрібно оцінити передбачуваний район на комфортність проживання. Поруч з будинком повинна бути автостоянка, продуктовий магазин, аптека. При наявності дітей або тварин важлива наявність поблизу ігрових майданчиків та зон для вигулу собак. Транспортна розв’язка та віддаленість від центру міста також є важливими параметрами.
  • Слід з’ясувати, до якої керуючої компанії належить житло.
  • Оглядати потрібно не тільки квартиру, але двір будинку – наскільки добре він прибирається, якість дорожнього покриття та освітлення.
  • Стан стін будинку не повинен бути аварійним.
  • Вибір поверху. Квартира на першому поверсі зажадає установки на вікна ґрат, плату за ліфт, яким не користуєшся та неможливість відкрити вікно, якщо під ним розташувалася галаслива компанія.

При покупці квартири не варто поспішати, а слід уважно врахувати всі перераховані вище нюанси. Не завадить запросити на огляд квартири фахівця з ремонтів та записатися на консультацію до юриста, взявши копії документів на житло.

Комментарии