«Три конкретні анонси»: президент Фінляндії розповів про нову допомогу Україні

На саміті Україна-NB8 у Києві президент Фінляндії Александер Стубб анонсував новий пакет допомоги, що охопить протиповітряну оборону, енергетику та співпрацю з оборонними компаніями.
«Як прагматичний фін, маю три конкретні анонси на сьогодні. Перше – це протиповітряна оборона. Ми готуємо наш наступний пакет, і він задовольнить деякі критичні потреби України», – заявив Стубб під час саміту.
За його словами, напередодні зими варто очікувати «хороших новин з енергетичного боку», особливо щодо електроенергетики, двигунів та турбін. Точний обсяг допомоги в цій сфері він не розкрив.
Окрім того, фінський лідер привіз із собою сім оборонних компаній, які вже розпочали тіснішу співпрацю з українськими партнерами. Він наголосив, що всі вісім держав Північної Європи та Балтії працюють як одна команда, координуючи зусилля у протиповітряній обороні, безпілотниках та інших напрямах.
Стубб зазначив, що підтримка України серед суспільств NB8 перевищує 80 відсотків. «Ми завжди вважали, що коли великий агресор атакує меншого гравця, найважливіше – це виживання меншого гравця», – підкреслив він.
Президент Фінляндії позитивно оцінив поточну ситуацію в Україні, зауваживши, що країна «набагато краще справляється з політичною, військовою та фінансовою ситуаціями». Водночас він визнав, що існуючої підтримки недостатньо, адже майже третина всієї допомоги Україні надходить саме від групи NB8.
«Основне послання NB8 в тому, що ми підтримуємо Україну. Ми підтримуємо її з самого початку і продовжуватимемо це робити стільки, скільки потрібно. Україна зараз виграє цю війну. І вона в ній переможе», – підсумував Стубб.
Читайте також
Ще в розділі «Економіка»
- Виплати до Дня Незалежності: хто отримає до 3100 гривень
- Чи вплине разова допомога на оздоровлення на субсидію: пояснення ПФУ
- Пенсія понад 20 тисяч: кому з українців світить така виплата
- Скільки готівки тримати вдома: поради фінансової консультантки
- Безкоштовний проїзд для пенсіонерів: коли пільга не працює





