К КраїнаНовини України щогодини

Сі Цзіньпін уперше за сім років може відвідати Індію з великою делегацією

·295 слівредакція
Сі Цзіньпін уперше за сім років може відвідати Індію з великою делегацією

Президент Китаю Сі Цзіньпін, ймовірно, приїде на саміт БРІКС у Нью-Делі 12–13 вересня. Візит можуть сприйняти як сигнал потепління між країнами після років напруженості.

За даними джерел, Сі Цзіньпін очолить делегацію приблизно з 400 офіційних осіб — це значно більше, ніж під час його минулого візиту в 2019 році, коли з ним приїхало менш ніж 200 людей. Остаточні плани поїздки ще не затверджені, але китайські чиновники вже активно займаються узгодженням готелів і питань безпеки.

Індійські чиновники кажуть, що присутність Сі Цзіньпіна важлива не так через порядок денний БРІКС, як через сигнал про зусилля Пекіна та Нью-Делі стабілізувати відносини після смертоносних прикордонних зіткнень у 2020 році. Минулого року прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді вперше за сім років відвідав Китай, але потепління відбувається повільно — нещодавно нова суперечка на кордоні викликала різкий дипломатичний обмін.

Очікується, що під час саміту сторони спробують знайти шляхи розширення взаємодії та врегулювання давніх розбіжностей щодо кордону й регіональної безпеки. У МЗС Китаю заявили, що підтримують Індію як голову БРІКС у проведенні саміту, але про сам візит сказали: «Наразі ми не маємо інформації, яку ми могли б надати». Індійська сторона поки не коментує.

Сі Цзіньпін пропустив торішній саміт БРІКС у Бразилії, тож його можлива поїздка до Індії стане першою за сім років.

Читайте також