К КраїнаНовини України щогодини

Децентралізація складів: в Україні запускають програму HELP.склад

·472 слівредакція
Децентралізація складів: в Україні запускають програму HELP.склад

Війна показала вразливість великих розподільчих центрів. Тож в Україні пропонують переходити до мережі невеликих складів, які можна швидко звести в різних регіонах.

Група компаній «Індустріальні парки України» працює над програмою «HELP.склад». Її мета — створити децентралізовану мережу невеликих складських комплексів, які можна швидко адаптувати до конкретної земельної ділянки та зводити одночасно в різних областях.

За словами CEO групи Валерія Кирилка, війна довела, що великі розподільчі центри є надто вразливими. Тому він пропонує частково відмовитися від концентрації великих обсягів товарів в одному місці. Замість одного складу на десятки тисяч квадратних метрів — багато менших, площею 1 000–5 000 кв. м, у логістично зручних локаціях.

«Саме тому ми зараз розробляємо програму „HELP.склад“. Ми створюємо кілька типових проєктів невеликих складських комплексів, які можна швидко адаптувати до конкретної земельної ділянки та реалізовувати одночасно в різних регіонах України», — зазначив Кирилко.

Компанія готова взяти на себе проєктування, пошук земельних ділянок, питання комунікацій та інфраструктури, відбір підрядників і координацію будівництва. За його оцінкою, такі об’єкти можна зводити за 3–5 місяців. Додатковим стимулом є те, що українські будівельні компанії, які переживають непростий період, готові працювати з мінімальною маржею та швидко формувати команди.

Окремо розглядаються території індустріальних парків по всій Україні. Частина з них уже готова надавати землю під такі проєкти на пільгових або навіть безоплатних умовах на стартовий період. До ініціативи запрошують інвесторів, власників земельних ділянок, які можуть дати їх у користування на рік безкоштовно, а також будівельні компанії.

Читайте також