Чи здатен Білецький врятувати Слов'янськ і Краматорськ: думка Бутусова

Юрій Бутусов пропонує передати оборону Слов'янська та Краматорська під командування Андрія Білецького. Він пояснив, чому Третій армійський корпус може переломити ситуацію на цьому напрямку.
Командир взводу безпілотних систем бригади «Хартія» Юрій Бутусов заявив, що втрата Слов'янська та Краматорська може створити для України серйозні військово-політичні ризики. Він вважає, що відповідальність за оборону цього напрямку варто покласти на командира Третього армійського корпусу Андрія Білецького.
Бутусов повідомив, що російські війська штурмують ліс Чобіток та інші панівні висоти на східній околиці Слов'янська. За його словами, контроль над цими позиціями критично важливий: якщо ЗСУ відступлять, ворог розгорне там свої позиції БПЛА, і тактична перевага перейде на його бік. «Слов'янськ — Краматорськ — це найбільш зручний природний оборонний рубіж, у разі захоплення цих міст це призведе до втрати Донбасу», — наголосив він.
Журналіст пропонує не просто призначити нового командира, а змінити підхід до управління битвою. «Відповідальність — це значить не просто взяти собі посаду, а значить спланувати битву, зосередити надійні штурмові підрозділи, вибудувати бойові порядки БПЛА та переломити хід битви», — пояснив Бутусов. Він зазначив, що фланг корпусу Білецького — це Донбас, Лиман, де ворог не може просунутись ні на крок. Тому він пропонує розширити смугу відповідальності Третього корпусу в бік Слов'янська.
Бутусов вважає, що під командування Білецького варто передати не лише сили, що обороняють Слов'янський напрямок, а й ті, що тримають Костянтинівку. Причина — російські війська тиснуть одразу на кількох напрямках, тому оборону потрібно організовувати як єдину систему. Він також згадав про складну ситуацію в 11-му армійському корпусі, де діють 54-та окрема механізована бригада, 81-ша окрема аеромобільна бригада, 10-та окрема гірсько-штурмова бригада та 432-й полк безпілотних систем.
Особливо Бутусов відзначив роботу 432-го полку БПЛА під командуванням Олега Ляшка, назвавши його одним із найефективніших на фронті у боротьбі з російською піхотою. Він підсумував: «Тільки впорядкування управління та організації на фронті зараз дозволить переломити хід битви, яка поки що відбувається не на нашу користь».
Читайте також
Ще в розділі «Світ»
- USS George Washington іде на Близький Схід: що сталося з Abraham Lincoln
- Німеччина закликала своїх громадян не їхати в Україну перед Днем незалежності
- Москва перед виборами до Держдуми дедалі частіше відмовляється від переговорів з Україною
- Польща прагне стати найбільшою армією Європи: план на 500 тисяч військових
- На Одещині знайшли тіло зниклого підлітка: трагедія сталася під час купання







