К КраїнаНовини України щогодини

Азербайджан готовий постачати газ Україні: заява міністра

·256 слівредакція
Азербайджан готовий постачати газ Україні: заява міністра

Баку підтвердив готовність експортувати природний газ до України в разі потреби. Про це міністр закордонних справ Азербайджану Джейхун Байрамов заявив на спільній прес-конференції з українським колегою Андрієм Сибігою.

Азербайджан має намір розширювати енергетичну співпрацю з Україною. За словами Байрамова, країна вже експортує паливо до 16 держав, серед яких 12 європейських, і готова додати до цього списку Україну.

Міністр наголосив, що енергетика — один із ключових напрямів економічних відносин між країнами. Він нагадав, що азербайджанська держкомпанія SOCAR працює на українському ринку вже десятиліттями й має великі плани на майбутнє. За його словами, між сторонами триває активний діалог щодо взаємовигідних додаткових проєктів.

Окремо Байрамов зазначив, що з 12 європейських країн-імпортерів азербайджанського газу 10 є членами Євросоюзу. Він висловив готовність постачати блакитне паливо і "дружній Україні", якщо в цьому виникне потреба.

Тим часом в Україні триває робота над закриттям дефіциту енергоресурсів. Прем'єр-міністр Сергій Корецький повідомив, що незабезпечена потреба енергетичної галузі становить близько 650 млн євро. Водночас Фонд підтримки енергетики України вже акумулював понад 2 млрд євро.

Читайте також