Чому так поспішає команда Зе? 

Нова Рада почала працювати трохи більше ніж 10 днів тому, а вже встигла не тільки прийняти новий склад та закони, але й відкликати деякі законопроекти.

Верховна рада вже прийняла закон про скасування недоторканності народних депутатів. Ще «Слуги народу» відкликали свій перший законопроект №1083, який серед усього іншого пропонував продавати українцям сім-карти за паспортом.

Також до Конституційного суду були направлені законопроекти про: 

  • відкликання народного депутата, 
  • призначення президентом голів НАБУ і ДБР, 
  • законодавчу ініціативу з народу, 
  • зменшення кількості нардепів до 300. 

В Нацкорпусі наголошують, що низка законів була прийнята з порушенням регламенту. І всі вони можуть бути скасовані рішенням Конституційного суду.

Для того, щоб такого не відбулося, зміни в першу чергу потрібно вносити в Конституцію, а потім вже приймати нові закони.

Крім того, у цьому випадку монобільшість порушила регламент прийняла закон в першому читанні й одразу в цілому. Однак, норми говорять про двотижневу перерву між першим та другим читанням, засідання комітету в цей період, а також надання депутатам можливості внесення поправок в документ. А для цього необхідно спочатку змінити регламент, прибравши непотрібні норми.

Складається враження, що вони так поспішають приймати закони, наче за ними хтось женеться. Нові обранці в “Слуги народу» не звертають уваги на зауваження інших депутатів. Добре це чи погано і до чого призведе політика новообраного президента та його команди побачимо згодом…

Комментарии