Нові голови ОДА — колаборанти

26 червня Володимир Зеленський призначив 8 голів ОДА. Як зауважують в НК, це доволі дивні призначення, адже кілька посад голів ОДА отримали відверті українофоби.

Новим очільником Луганщини став регіонал — Віталій Комарницький. Свого часу він відверто підтримував сепаратизм в області та заявляв про необхідність «возз’єднання» України, Білорусі та Московщини (2012 р.) Прикметно, що його молодший син має громадянство держави-агресора.

Колоритного очільника отримала й Донеччина. Ним став прокурор Павло Кириленко. За інформацією ЗМІ, рідний брат нового голови ДОДА є колаборантом, що воює поряд з московськими окупантами проти України на Донбасі.

Керівником Одещини став такий собі Андрій Андрейчиков. Він відомий тісними бізнес-зв’язками з місцевими антиукраїнськими колами партії «Родіна» втікача Ігоря Маркова. В Нацкорпусі повідомляють, що Андрейчиков й досі заробляє мільйони на торгівлі з окупованим Москвою Придністров’ям.

Київщину очолив маловідомий вихідець з Азербайджану і одногрупник Дмитра Разумкова Михайло Бно-Айріян. Раніше він працював на дипломатичній службі в уряді Азарова.

На такому тлі призначення головою Львівської облдержадміністрації юриста Маркіяна Мальського виглядає доволі солідно. Однак, президент так і не виніс його кандидатуру на належне громадське обговорення. Наразі передчасно робити інші висновки стосовно нового очільника Львівщини. В Нацкорпусі заявлять, що будуть ретельно моніторити його діяльність на посаді.

Представники НК наголошують, що призначення голів ОДА президентом Зеленським вкотре свідчить про його відданість традиціям «попередників». Кадрові рішення ухвалювались кулуарно, без озвучення чітких критеріїв та діалогу з місцевими громадами. Більшість новоспечених голів ОДА маловідомі в своїх краях люди, без авторитету та фахового досвіду. Низка призначень відверто ганебні. Це свідчить або про кричущу некомпетентність глави держави або про свідому передачу влади на місцях в руки пов’язаних з агресором персонажів.

Зауважимо, ці ганебні призначення були без труднощів затверджені «патріотичним» урядом Гройсмана.

Комментарии