Повернення Росії в ПАРЄ — привід змінити формат переговорів щодо Донбасу

Повернення Росії в ПАРЄ має стати поштовхом для зміни Мінського переговорного формату стосовно Донбасу на Будапештський. Про це в ефірі 112 телеканалу сказав народний депутат, кандидат від об’єднаних націоналістів ВО «Свобода» Андрій Білецький.

«Зараз, коли ми бачимо голосування в ПАРЄ, у Зеленського є абсолютно всі карти на руках, щоб сказати: міняємо формат, те, що вигадав Петро Порошенко, вже не працює», — констатував він.

Рішення ПАРЄ стосовно зняття обмежень з Російської Федерації Білецький назвав катастрофою для України.

«З практичної точки зору нас повинна хвилювати одна річ: як голосувала Франція і Німеччина, тому що і Петро Порошенко, і Зеленський, який продовжив цей курс, призначили ці дві країни нашим адвокатом. Тобто ми говоримо про те, що ці дві країни будуть розв’язувати питання миру на Донбасі, гарантувати «Мінськ», гарантувати українські національні інтереси», — зазначив політик, додавши, що голоси депутатів обох країн були вирішальними у питанні повернення Росії в ПАРЄ.

Лідер Нацкорпусу зауважив, що у цій ситуації «Мінські угоди» не будуть працювати взагалі, тому що «ті люди, яких безпосередньо Порошенко призначив адвокатами України, зараз працюють адвокатами Росії».

«І той мир, якого ми будемо добиватися за допомогою нормандського й мінського форматів, буде для України жахливий. Ми не отримаємо територій і миру. Ми отримаємо ситуацію, як з Північним Кіпром, коли конфлікт буде заморожений на десятиріччя. Це не дасть можливості Україні розвиватись ні економічно, ні соціально, ніяк. Тому Зеленському і країні треба думати про зміну формату», — сказав він.

Політик пояснив, що за умовами Будапештського меморандуму, США, Росія та Великобританія гарантували Україні територіальну цілісність та відсутність економічного й енергетичного тиску.

«То треба виходити до цих країн, міняти формат з Нормандського, де тепер сидять друзі не України, а Росії в першу чергу. Міняти його на Будапештський формат, вводити туди тих, хто обіцяв нам територіальну цілісність», — сказав Білецький.

Комментарии