Партія співаків: Чому так багато шоуменів йде в політику?

З початку року в Україні спостерігається нова тенденція. В політику масово йдуть найрізноманітніші представники шоу-бізнесу. Цей тренд задав чинний гарант-комік Зеленський. Ще півроку тому асоціювався в пересічних українців лише із примітивним гумором 95 кварталу та серіалом «Слуга народу», а сьогодні уже є главою державою. Після перемоги Зеленського його шляхом вирішили піти й інші представники шоу-бізнесу.

Святослав Вакарчук, Ольга Полякова, подружжя Білоножок — це не повний список артистів, що зібралися в політику. За нинішніх умов, більшість з них мають реальні шанси опинитися в наступному скликанні парламенту.

Представники шоу-бізнесу користуються зневагою українців до звичних політиканів та високим запитом на нові обличчя.

Безперечно, що саме «старі» політики дискредитували свій статус, перетворюючи власну діяльність на відверту клоунаду з елементами шоу. Тож, схильність багатьох наших співвітчизників симпатизувати начебто «незаплямовним» персонажам-артистам можна зрозуміти.

Проекти новоспечених «політиків» із сфери шоу-бізнесу ще більш беззмістовні, ніж класичні українські псевдопартії. Артисти не озвучують жодних концептуальних ідей, конкретної програми дій, уникають відповідей на засадничі питання національного буття.

За їхніми плечима не стоїть ні системна ідеологія, ні конкретні справи для користі Батьківщини. Ці люди просто паразитують на своїй іменитості й впізнаваності, протиставляючись «системним політиканам». Але «антисистемність» зазвичай відверто штучна.

«За плечима шоуменів-політиків стоїть олігархічний бізнес, уособлений такими особами як Коломойський, Пінчук, Фірташ. Тому артисти, що йдуть в політику, зазвичай є просто ширмою, інструментом реалізації приватних інтересів конкретних осіб. Тож, їх слід вважати такими ж гвинтиками кланово-олігархічної системи як і представників нинішньої владної «еліти». Яскравим прикладом є колись «молоде обличчя» Віталій Кличко, що відзначився як маріонетка сумнозвісного олігарха Дмитра Фірташа» — зазначили в Нацкорпусі.

Комментарии