Міндобриво: його значення для рослини

Мінеральні добрива одразу асоціюються в аграрія з поживними речовинами у вигляді гранул білого, рожевого чи іншого кольору з групи NРК для збільшення урожайності рослин. І це, по більшій мірі, правильно. Основне призначення таких неорганічних сполук зводиться до живлення культурних рослин, в першу чергу сільськогосподарських, оскільки вони містять у своєму складі необхідні елементи у вигляді різноманітних солей. Це так звані прямі добрива. А є ще й ті, що прямо не живлять культуру, але покращують якість ґрунтів, наприклад, вапно.

Макродобрива вносяться у грунт у достатньо великій кількості. Це прості азотні (аміачна селітра, карбамід), фосфорні (фосфоритне борошно, суперфосфат, інші) та калійні (хлорид калію, сульфат калію, калімагнезія) добрива, а також комплексні (у своєму складі містять декілька поживних елементів) – амофос, калійна селітра, нітрофос, нітроамофос, нітрофоска, нітроамофоска. Крім того, мінеральні добрива включають ще одну групу елементів – мікродобрива. Мова йде про цинк, марганець, бор, залізо, мідь, молібден, інші елементи, речовини та кислоти, які потрібні рослині у дуже обмеженій кількості. І перші (макроелементи), і другі (мікроелементи) відіграють важливу роль у житті та розвитку культури на різних стадіях.

Міндобриво, та його вплив на культуру

Як було зазначено вище, основне призначення добрив – забезпечити культуру необхідними поживними речовинами. Це особливо актуально в умовах інтенсивного землеробства — при невеликій кількості сівозмін і високому рівню використання ресурсів. Щоб отримувати постійно високі врожаї, аграрію необхідно потурбуватись про внесення органічних та мінеральних добрив у грунт, здійснювати позакореневе підживлення та обробку насіння. У двох останніх випадках особливо доцільно використовувати комплексні мікродобрива.

Однак, отримання високого врожаю відповідної якості, який би мав гарний вигляд, був придатний до тривалого зберігання – це кінцева стадія, результат кропіткої праці сільськогосподарського товаровиробника. Щоб його мати, необхідно забезпечити рослині сприятливі умови стосовно доступності поживних речовин. Тоді й сходи будуть дружніми, і хворітиме культура менше, і коренева система буде міцною, і стійкість до несприятливих погодних умов проявиться у достатній мірі.

Але вчасно та у достатній кількості внести міндобриво – це ще не все. У контексті забезпечення поживними речовинами рослин важливо, щоб воно було якісним. То ж перед аграрієм постає інше, не менш важливе завдання – придбання добрив високої якості. А це краще зробити виключно в перевірених виробників.

У кого можна придбати якісне міндобриво?

В органічному землеробстві рекомендовано застосовувати органо-мінеральні універсальні композиційні препарати з підвищеним вмістом мікроелементів. Науково-виробнича компанія ТОВ «Майбутнє Будуємо Разом» пропонує аграріям цілу лінійку таких препаратів, зареєстрованих під торговельною маркою «ДоброДІЙ».

Комментарии