На чому не можна економити під час ремонту

Капітальний ремонт квартири чи житлового приватного будинку потребує чималих грошей. Якщо приміщення знаходиться в незадовільному стані, то потрібно повністю замінити чи реставрувати інженерні мережі, оновлювати дизайн та виконувати оздоблення будівельних конструкцій. При масштабному ремонті власники приміщень шукають способи економії – і це абсолютно нормально.

Важливо з розумом підійти до вибору статей економії бюджету. Допускається використання будівельних та опоряджувальних матеріалів середнього цінового сегмента, непрофесійного інструменту, недорогої плитки. Але економія на деяких роботах та матеріалах може призвести до серйозних проблем та ще більших втрат в майбутньому.

Двері та вікна

Заміна дверей та вікон – це один з найперших кроків під час проведення ремонтних робіт. Склопакети відіграють важливу роль в теплоізоляції огороджуючих конструкцій приміщення. Енергоефективні вікна будуть сприяти збереженню тепла в зимовий період та перешкоджати потраплянню спеки влітку. Вхідні двері зашкодять проникненню зловмисників до квартири та захистять помешкання від потрапляння холодного повітря. Тому вікна та двері – це важливий елемент комфорту та безпеки, економія на яких коштуватиме дорого..

Сантехнічне обладнання

При проведенні робіт у ванній кімнаті, санвузлі та на кухні треба підбирати якісне сантехнічне обладнання. Вода, що вийшла з-під контролю, може наробити школи на тисячі й десятки тисяч гривень в майбутньому. Якщо бюджет дуже обмежений, то краще придбати змішувач, унітаз, умивальник, ванну, душовий піддон надійного визнаного на ринку бренду, але з недорогої серії обладнання. Дешева китайська сантехніка може привабливо виглядати та в перший час працювати справно. Але через деякий час обов’язково виникнуть проблеми. Особливу увагу треба приділяти трубопроводам та арматурі, які будуть монтуватися приховано за будівельними конструкціями (за підвісною стелею, в коробі, в стяжці).

Електропроводка

Електропроводка – це сукупність дротів, кабелів, монтажних елементів, комутаційних засобів, які забезпечують електроживлення у квартирі. Непрофесійний монтаж проводки чи використання неякісних матеріалів можуть привести до пожежі чи ураження током. Побутова техніка та інші електроприлади можуть виходити з ладу через стрибки напруги. Неправильно підібрані комутаційні засоби (автомати, диференційні вимикачі) призведуть до постійних перебоїв з електропостачанням. Заміна неякісної електропроводки потребує втручання в будівельні конструкції та руйнування опорядження, тому її треба робити на совість від самого початку.

Покриття підлоги

Покриття підлоги в процесі експлуатації сприймає значні механічні впливи від людей, меблів, обладнання, регулярного прибирання. Тонкий лінолеум чи дешевий ламінат зруйнуються вже в перший рік експлуатації. Тому слід вибирати покриття з високим класом зносостійкості від надійного виробника.

Освітлення

Слід ретельно обмірковувати систему електроосвітлення в кожній кімнаті. Дефіцит світла призведе до значного дискомфорту та буде потребувати напруження зору. Для того, щоб замінити світильники чи додати нові, треба буде частково чи повністю руйнувати конструкцію підвісної стелі, міняти електропроводку чи встановлювати додаткові вимикачі. Тому краще зробити ремонт трохи повільніше, але не зазнавати таких проблем у подальшому.

Комментарии