Будівництво молочної ферми: з чого почати?

Починаючи, свою справу, слід усвідомлювати, що її успіх та прибутковість залежать від низки чинників, не лише якості худоби. До таких, зокрема, належать умови, в котрих знаходяться тварини. Адже це прямо впливає на стан здоров’я, кількість та якість молока, м’яса тощо. Належні санітарні умови найлегше витримувати з використанням спеціального устаткування для ВРХ та обладнання для корівника. Отож, перш ніж перейти до зведення приміщень, потрібно мати чітке планування та розуміння, яке обладнання прагнете використовувати.

Особливості утримання рогатої худоби

Немає різниці, чи ви будуєте приміщення ферми з нуля, реставруєте (розширюєте) наявне або ж намагаєтеся відродити старі ще радянські ферми (що, до речі не найгірший варіант, адже там витримані норми щодо такого будівництва), рекомендуємо максимально використати сучасне (багато в чому автоматизоване) обладнання для утримання великої рогатої худоби. Щоб тварина була нагодована, мала постійний доступ до води, знаходилася при належній вентиляції та температурному режимі з виділеним чистим куточком для відпочинку. Дотримання цих умов суттєво впливає на самопочуття тварин та кінцеву якість продукції.

Відмінність обладнання для ВРХ від устаткування для свиней

З огляду на вимогу щодо утримання тварин, кістяк обладнання для корівника складають:

  • стійлове обладнання;

  • годівниці та кормораздача;

  • поїлки та мережі водопостачання;

  • кліматичне устаткування;

  • доїльне обладнання для молочних ферм та ємкості для охолодження молока;

  • засоби виділення гною.

Також варто мати окреме стійло для корови, що є тільною, та приміщення і обладнання для утримання телят.

На відміну від свинарників, корівники повинні мати більшу площу, більш високі стелі для належної вентиляції, утепленні поли (коли в сучасних клітках для свиней використовуються спеціальні, з’єднанні з системою гноєвідділення), прохід між стійлом та систему прив’язки, якщо планується її використання.

Переваги та недоліки утримання корівника

Якщо максимально автоматизувати процеси, це значно заощаджує час та робочу силу на утримання ферми, щоправда, на етапі зведення корівника це вимагає значних інвестицій. Щоб вони не були марними та зробити приміщення максимально ергономічним, треба продумати все до деталей. Адже сьогодні є все необхідне обладнання для ферми ВРХ, включно із системою прибирання гною, що завжди було одвічною проблемою та джерелом характерного запаху. Наразі його можна звести до мінімуму, забезпечивши тваринам максимальний комфорт. Схеми раціонального проєктування можна знайти в інтернеті чи звернутися до профільних спеціалістів, котрі врахують всі нюанси, підкажуть обов’язкове обладнання для вирощування корів та те, від чого можна відмовитися. Якщо використати правильне обладнання для корів, ферма працюватиме, як годинник, а це дає змогу виходити на стратегічне планування, прораховувати ризики та планувати прибутки.

Комментарии